yeni
YENİ HABER
EPA
GÜNDEM Haber Girişi: 30.10.2021 - 12:25, Güncelleme: 30.10.2021 - 12:25

EMEKLİ MEMURA 42 BİN TL'YE AMELİYAT !

 

EMEKLİ MEMURA 42 BİN TL'YE AMELİYAT !

.
Emekli memura 42 bin TL’ye ameliyat   Sanayinin başkenti olan kentimizde her şey güllük gülistanlık gibi gösterilse de aksaklıklar ve yanlış kararlarda gözden kaçıyor zannediliyor ise aldanılıyor. Özellikle sağlık alanında gerek kamu hastanelerinde gerekse özel hastanelerde sıkıntılar artık ayyuka çıkmış durumda. Tabi arada istisnalar yok mu?  Tabiki de var. Özellikle kentimizde bazı özel hastaneler adeta hastayı önce insan olarak değil, para olarak görerek, hareket ediyorlar. Yaklaşık 2 hafta önce dayım kalp krizi geçirdi. Şimdi o hastanenin ismini yazmayacağım ancak herkes tarafından malum biliniyor. Bir damarına stend takılırken, diğer tıkalı olan damarı açamadıkları için by pass ameliyatı gerektiğini ve hastanın şeker hastası olduğu için de kapalı ameliyat yapılması gerektiği bunun içinde 42 bin TL ücret talep edildi. Sonrasında cd’sini diğer hastanelerde de gösterdik ve kimisi 6 bin TL kimisi de 5 bin TL’ye ameliyatı yapabileceklerini belirttiler. Tabi o malum hastane kapalı ameliyat yapacaklarını diğerleri ise açık kalp ameliyatı yapacaklarını ifade ettiler. Sonrasında aile kararı ve has tanın isteği ile Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuruldu. Sonrasında stend ile mi yoksa açık kalp ameliyatı mı yapılacak onun kararı verilecek. İşin gerçeği birkaç dostumun vasıtasıyla önce Kalp Damar Cerrahisi Dr. Durmuş Alper Görür, Dr. Çağrı Düzyol ve sonrasında Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr.Ayhan Erkol’a cd’mizi gösterdik. Hastanın stend ile kapalı olan damarının açılabileceğini ancak birde Başhekim Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın’ı cep telefonundan arayarak cd’yi onada göstermemizi talep etti. Hemen gittiğimizde Başhekim Şaşkın, cd’ye baktığında kalp damarından önce hastanın ciğerlerinin tedavi edilmesi gerektiğini cd’ye bakar bakmaz söyledi. Hatta hastanın covid olabileceğini belirterek, test yapılması gerektiğini ifade etti. Çok şükür testi negatif çıktı. Şimdi yoğun bakımda diğer hastanede iyi bakılmadığı için ciğerlerini üşütmesi nedeniyle tedavisi yapılıyor. Sonrasında hasta stend ile mi yoksa açık kalp ameliyatı ile mi yapılacağı kararlaştırılacak. Kamu hastanelerini eleştirip özel hastaneleri göklere çıkarma hastalığımızdan vazgeçmeliyiz. Benim bizzat yaşadığım olayları tüm çıplaklığı ile sizlere aktardım. Eksiklik ve aksaklıklar mutlaka olacaktır. Ancak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ve diğer tüm hekimlerimize, hemşirelerimize çok teşekkürler. Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerinin de özel sağlık kuruluşlarını daha sıkı denetleme yapması gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Bazıları önce ekonomik bir meta olarak hastayı görmekte ve sonrasında da sağlıklarından olanların birde ekonomilerinden olmalarına neden olabiliyorlar. Benden uyarması.  
.

Emekli memura

42 bin TL’ye ameliyat

 

Sanayinin başkenti olan kentimizde her şey güllük gülistanlık gibi gösterilse de aksaklıklar ve yanlış kararlarda gözden kaçıyor zannediliyor ise aldanılıyor.

Özellikle sağlık alanında gerek kamu hastanelerinde gerekse özel hastanelerde sıkıntılar artık ayyuka çıkmış durumda.

Tabi arada istisnalar yok mu?  Tabiki de var.

Özellikle kentimizde bazı özel hastaneler adeta hastayı önce insan olarak değil, para olarak görerek, hareket ediyorlar.

Yaklaşık 2 hafta önce dayım kalp krizi geçirdi. Şimdi o hastanenin ismini yazmayacağım ancak herkes tarafından malum biliniyor.

Bir damarına stend takılırken, diğer tıkalı olan damarı açamadıkları için by pass ameliyatı gerektiğini ve hastanın şeker hastası olduğu için de kapalı ameliyat yapılması gerektiği bunun içinde 42 bin TL ücret talep edildi.

Sonrasında cd’sini diğer hastanelerde de gösterdik ve kimisi 6 bin TL kimisi de 5 bin TL’ye ameliyatı yapabileceklerini belirttiler.

Tabi o malum hastane kapalı ameliyat yapacaklarını diğerleri ise açık kalp ameliyatı yapacaklarını ifade ettiler.

Sonrasında aile kararı ve has tanın isteği ile Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuruldu.

Sonrasında stend ile mi yoksa açık kalp ameliyatı mı yapılacak onun kararı verilecek.

İşin gerçeği birkaç dostumun vasıtasıyla önce Kalp Damar Cerrahisi Dr. Durmuş Alper Görür, Dr. Çağrı Düzyol ve sonrasında Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr.Ayhan Erkol’a cd’mizi gösterdik.

Hastanın stend ile kapalı olan damarının açılabileceğini ancak birde Başhekim Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın’ı cep telefonundan arayarak cd’yi onada göstermemizi talep etti.

Hemen gittiğimizde Başhekim Şaşkın, cd’ye baktığında kalp damarından önce hastanın ciğerlerinin tedavi edilmesi gerektiğini cd’ye bakar bakmaz söyledi.

Hatta hastanın covid olabileceğini belirterek, test yapılması gerektiğini ifade etti.

Çok şükür testi negatif çıktı.

Şimdi yoğun bakımda diğer hastanede iyi bakılmadığı için ciğerlerini üşütmesi nedeniyle tedavisi yapılıyor.

Sonrasında hasta stend ile mi yoksa açık kalp ameliyatı ile mi yapılacağı kararlaştırılacak.

Kamu hastanelerini eleştirip özel hastaneleri göklere çıkarma hastalığımızdan vazgeçmeliyiz.

Benim bizzat yaşadığım olayları tüm çıplaklığı ile sizlere aktardım.

Eksiklik ve aksaklıklar mutlaka olacaktır. Ancak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ve diğer tüm hekimlerimize, hemşirelerimize çok teşekkürler.

Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerinin de özel sağlık kuruluşlarını daha sıkı denetleme yapması gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bazıları önce ekonomik bir meta olarak hastayı görmekte ve sonrasında da sağlıklarından olanların birde ekonomilerinden olmalarına neden olabiliyorlar.

Benden uyarması.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaeliyenihaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.