dilovası bayram
LASTİK İŞ yılbaşı

KANDIRA’DA YOĞUN ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

KANDIRA 10.01.2023 - 14:17, Güncelleme: 10.01.2023 - 14:17
 

KANDIRA’DA YOĞUN ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kandıra ilçesine bağlı kırsal mahallelerin kesintisiz ve düzenli içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması ile depolanması için içme suyu depoları ile bağlantı hatları, altyapı çalışmaları tamamlanan yerlerde ise üstyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapıda şehir ve kırsal alan fark etmeksizin yatırımlarını program çerçevesinde sürdürüyor. Kocaeli genelinde birçok mahallede altyapı yatırımları ile kazı alanlarının üstyapı çalışmaları yapılıyor. Kocaeli’nin tarım ve turizm bölgesi olan Kandıra ilçesinde de birçok noktada çalışmalar yapılıyor. BABALI’DA DEPO VE BAĞLANTI ÇALIŞMALARI 2022 yılı yatırım programı kapsamında devam eden çalışmalarda turizm bölgesi Babalı Mahallesinin bol ve düzenli içme suyu ihtiyacının karşılanması ve depolanması için Dikili mevkiinde inşa edilen 1000 m3 kapasiteli deponun yapım çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında betonarme deponun manevra ve elektrik odalarının perde duvarları imalatları yapılıyor. Ayrıca, 250 ve 300 mm çaplarında düktil font borular kullanılarak deponun bağlantı hatlarının döşenmesi çalışmaları gerçekleştiriliyor. KIRKARMUT’TA DEPO ÇALIŞMALARI Kandıra ilçesinin bir diğer kırsal Kırkarmut Mahallesinin bol ve düzenli içme suyu ihtiyacının depolanması için 300 m3 kapasiteli betonarme depo inşa ediliyor. Betonarme olarak inşa edilen deponun yapım çalışmaları sürüyor. Çalışma kapsamında 3 km uzunluğunda çeşitli çaplarda şebeke hattı ile Kandıra yolu altından geçecek şekilde 1200 mm çapında çelik boru kullanılarak 35 metre uzunluğunda yatay sondaj yapılacak. İNCECİK HATİPLER’DE ÇALIŞMALAR İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesinde İncecik Hatipler Mahallesinde içme suyu hatları da yapıyor. Mahallenin su ihtiyacının karşılanması için 100 m3 kapasiteli prekast depo inşa edildi. Ayrıca, mahallenin içme suyu şebekesinin yenilenmesi için 2 km uzunluğunda yeni hat çalışması yapılacak. Devam eden çalışmalar, son aşamaya geldi. BALCI’DA PARKE İMALATI Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesinde altyapı çalışmaları tamamlanan kırsal mahallelerde üstyapı çalışmalarını da sürdürüyor. Bu kapsamda Balcı Mahallesi’nde kazı dolgu alanı sürecinin ardından parke ve bordür çalışmaları yapılıyor.
Kandıra ilçesine bağlı kırsal mahallelerin kesintisiz ve düzenli içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması ile depolanması için içme suyu depoları ile bağlantı hatları, altyapı çalışmaları tamamlanan yerlerde ise üstyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapıda şehir ve kırsal alan fark etmeksizin yatırımlarını program çerçevesinde sürdürüyor. Kocaeli genelinde birçok mahallede altyapı yatırımları ile kazı alanlarının üstyapı çalışmaları yapılıyor. Kocaeli’nin tarım ve turizm bölgesi olan Kandıra ilçesinde de birçok noktada çalışmalar yapılıyor.

BABALI’DA DEPO VE BAĞLANTI ÇALIŞMALARI
2022 yılı yatırım programı kapsamında devam eden çalışmalarda turizm bölgesi Babalı Mahallesinin bol ve düzenli içme suyu ihtiyacının karşılanması ve depolanması için Dikili mevkiinde inşa edilen 1000 m3 kapasiteli deponun yapım çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında betonarme deponun manevra ve elektrik odalarının perde duvarları imalatları yapılıyor. Ayrıca, 250 ve 300 mm çaplarında düktil font borular kullanılarak deponun bağlantı hatlarının döşenmesi çalışmaları gerçekleştiriliyor.

KIRKARMUT’TA DEPO ÇALIŞMALARI
Kandıra ilçesinin bir diğer kırsal Kırkarmut Mahallesinin bol ve düzenli içme suyu ihtiyacının depolanması için 300 m3 kapasiteli betonarme depo inşa ediliyor. Betonarme olarak inşa edilen deponun yapım çalışmaları sürüyor. Çalışma kapsamında 3 km uzunluğunda çeşitli çaplarda şebeke hattı ile Kandıra yolu altından geçecek şekilde 1200 mm çapında çelik boru kullanılarak 35 metre uzunluğunda yatay sondaj yapılacak.

İNCECİK HATİPLER’DE ÇALIŞMALAR
İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesinde İncecik Hatipler Mahallesinde içme suyu hatları da yapıyor. Mahallenin su ihtiyacının karşılanması için 100 m3 kapasiteli prekast depo inşa edildi. Ayrıca, mahallenin içme suyu şebekesinin yenilenmesi için 2 km uzunluğunda yeni hat çalışması yapılacak. Devam eden çalışmalar, son aşamaya geldi.

BALCI’DA PARKE İMALATI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesinde altyapı çalışmaları tamamlanan kırsal mahallelerde üstyapı çalışmalarını da sürdürüyor. Bu kapsamda Balcı Mahallesi’nde kazı dolgu alanı sürecinin ardından parke ve bordür çalışmaları yapılıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kocaeliyenihaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.